Jak dobrać pierścionek do kształtu dłoni. Przydatne wskazówki

Pierścionki to wspaniała ozdoba – wyjątkowa biżuteria, która przykuwa spojrzenia i podkreśla nasz styl. Odpowiednio dopasowana może optycznie wysmuklić palce, zatuszować drobne niedoskonałości i wydobyć piękno. Jak dobrać pierścionek do dłoni? Przedstawiamy praktyczne wskazówki, które musisz znać!

Jak dobrać pierścionek?

Wybierając pierścionek, warto kierować się nie tylko indywidualnymi upodobaniami, ale również kształtem dłoni oraz długością palców. I chociaż może na co dzień nie zwracamy na to uwagi, to odpowiedni dobór biżuterii powinien uwzględniać różne rodzaje dłoni – szczupłe, drobne, duże, ze smukłymi i pulchnymi palcami.

Jak wyszczuplić palce?

Niezależnie od tego, jakie rodzaje palców mamy, pamiętajmy o tym, że każda dłoń będzie wyglądać świetnie, jeśli zastosujemy kilka trików. Zastanawiasz się, jak dopasować pierścionek, jeśli masz krótkie palce u rąk? Nawet pulchne i szerokie mogą prezentować się pięknie – wystarczy dobrać odpowiedni kształt pierścionka. Jeśli chcemy optycznie wyszczuplić i wydłużyć grube palce, postawmy na pierścionki z owalnymi oczkami lub ozdobami przylegającymi wzdłuż palca. Gdybyśmy zdecydowali się na biżuterię z kamieniem umieszczonym wszerz, to spotęgowalibyśmy niekorzystny efekt. 

Duża dłoń – jak dobrać pierścionek?

W tym przypadku świetnie sprawdzą się pierścionki i obrączki z dużymi kamieniami. Wyraziste oczka sprawią, że palce wydadzą się drobniejsze niż są w rzeczywistości. Dobrym wyborem jest szeroki, otwarty pierścień, który można regulować. Warto też postawić na okazały sygnet – masywne pierścionki na dłoni to wyjątkowa ozdoba, przy której ręka wygląda na mniejszą. Sprawdzą się również oryginalne, ażurowe modele – bardzo modne w tym sezonie. Jeśli mamy duże dłonie, to lepiej unikajmy cienkich i delikatnych obrączek.

Jak dobrać pierścionek przy drobnych dłoniach?

Bardzo szczupłe palce i niewielkie dłonie również można pięknie podkreślić biżuterią. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się subtelne i delikatne obrączki bez żadnych ozdób lub z drobnymi kamykami. Bogato zdobione pierścionki wysadzane imponujących rozmiarów kamieniami nie są wskazane – taka biżuteria jest zbyt masywna. Piękno drobnej dłoni znakomicie podkreślą również modne obecnie pierścionki z łańcuszkami. Dwie obrączki zakładane na sąsiadujące palce i połączone delikatnym łańcuszkiem to prawdziwy hit i świetna ozdoba niewielkiej dłoni.

Długie palce u rąk – jak podkreślić ich piękno?

Szczupłe palce będą prezentować się wspaniale w każdej biżuterii – niezależnie od jej formy. Taki kształt dłoni pozwala na noszenie zarówno skromnych obrączek z małym oczkiem, jak i imponujących pierścieni z wielkimi kamieniami. Pierścionki mogą też przybrać formę tzw. knuckle rings, czyli noszonych na paliczkach (na środku palca). Warto popuścić wodze fantazji i poeksperymentować z biżuterią. Posiadaczki szczupłych, długich palców mogą wybrać otwarty pierścionek, np. zakończony niewielkimi kuleczkami. Piękno dłoni podkreślą również pierścionki na palce w stylu twist – o wyjątkowym spiralnym kształcie.

Źródło tekstu: https://obraczki.net.pl/blog/poradnik-jubilerski/jak-dobrac-pierscionek-do-ksztaltu-dloni-przydatne-wskazowki