Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Szukasz biżuterii z topazami? Sprawdź www.topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na świecie, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Poza tym jest też jednym z najładniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są cenione przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze odcienie – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Starego Kontynentu. Przez złotników jest zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co dodaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy na rynku

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym metalem. Należy przy tym dodać, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i wisiorki, ale jubilerzy wykonują również inne produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek rzędu 1000 złotych, natomiast za wykonane ze srebra zapłacimy aż sześć razy mniej.

Koniec trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc znaleźć wersje szczególnie odpowiadające naszym gustom należy więc udać się do paru sklepów – a to pochłania sporo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z sieci możemy również wyszukać kolczyki i naszyjniki w niższych cenach.