Charakterystyka koczyków wiszących

Więcej szczegółów o kolczykach wiszących

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych elementów biżuterii. Zakładają je nie tylko kobiety – od kilkunastu lat cieszą się także wzrastającym zainteresowaniem wśród mężczyzn, zwłaszcza tych lubiących niekonwencjonalny styl. Nie można jednak negować, iż zdecydowana większość wzorów wytwarzana jest z myślą o paniach. Nadzwyczaj dobrze wyglądają w szczególności wiszące kolczyki. Bardziej rzucają się w oczy, a tym samym w większym stopniu wywierają wpływ na to, jak inni postrzegają konkretną stylizację. To właśnie dlatego cieszą się wielką popularnością pośród pań w szeroki spektrum wieku i noszących się w przeróżnych stylach. Wielka różnorodność kolczyków wiszących ułatwia dobranie ich do praktycznie każdej kreacji. Jak więc dobrać wiszące kolczyki najlepsze do danej okazji? Na które ich aspekty powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – zwróć uwagę na ich długość i kształt

Wybierając kolczyki wiszące powinno się wziąć pod uwagę zwłaszcza ich design i długość – to właśnie te atrybuty w największej mierze wpływają na to, jak ostatecznie jest postrzegana twarz. Długie wiszące kolczyki (u jubilerów dostaniemy wzory o długości nawet 8-9 cm) wyciągają twarz, natomiast te krótsze sprawiają, iż wydaje się ona okrąglejsza. Kształt kolczyków posiada tu również ogromne znacznie. Wąskie powodują wyszczuplenie owalu, z kolei te bardziej koliste – wręcz . W sprzedaży kupimy także kolczyki neutralne, które nie wpływają zbytnio na postrzeganie kształtu naszej twarzy – tutaj bezapelacyjnie winniśmy napomknąć m.in. o kolczykach przypominających łzy.

Nie łącz kolczyków wiszących z masywną biżuterią

Poszukując kolczyków wiszących odpowiednio dostosowanych do danego ubioru warto pamiętać, że są one nadzwyczaj wyraźnym elementem. W towarzystwie innej odznaczającej się biżuterii mogą zatem wywołać odczucie braku umiaru. Zatem powinnyśmy stronić od noszenia ich do dużych naszyjników, zegarków bądź bransolet. Wiszące kolczyki będą za to wyglądały wspaniale, jeśli w stylizacji zostaną najsilniejszym akcentem – oczywiście pod warunkiem, że będą tworzyć spójną całość z fryzurą, butami oraz sukienką.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]