Czym są lampworki?

Znajdź lampworki na www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane na własną rękę – surowiec topiono za pomocą zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś również można wykonać je w domu, lecz lepszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do których kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu rozmaitych kształtów. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór w samym centrum – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, iż będą atrakcyjnie prezentowały się tylko przy takich strojach – to tylko kwestia pomysłowości.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]