Jak robi się topaz mistyczny?

Zamów mystic topaz

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru można mylnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz ma fioletowy odcień, błękitny z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także na co dzień. Istotna jest także mnogość kolorów, dzięki której łatwiej możemy dobrać biżuterię do swojej kreacji.