Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Od stuleci jednym z głównych motywów, z którego jubilerzy czerpią pomysły, są kwiaty oraz ogólnie flora. Przyczyn tego jest wiele. Wśród najważniejszych wyliczyć wypada zdecydowanie znaczne zróżnicowanie tego typu motywów, które sprawia, że błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dziewczynki. Nie możemy zapominać też o interesującym designie, którym nierzadko charakteryzują się kolczyki kwiatuszki oraz inna biżuteria wykorzystująca wzory roślinne – ta wszak doskonale pasuje zarówno do eleganckich, wieczorowych sukienek, jak i stylizacji noszonych na co dzień. Jak więc wybierać kolczyki kwiatuszki, aby dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatki – prawidłowo dopasuj je do konkretnej stylizacji

Kolczyki kwiatki bywają naprawdę porywającym dopełnieniem każdej kreacji – nieraz okazują się wręcz dominującym jej akcentem. By tak się jednakże stało, należy je prawidłowo dopasować do konkretnej stylizacji. W przypadku strojów wieczorowych lub tych ubieranych na formalne wydarzenia, najodpowiedniejszym wyborem do nich są bez wątpienia kolczyki kwiatuszki przyozdobione kryształkami Swarovskiego albo drogimi kamieniami. Przy mniej oficjalnych, codziennych stylizacjach ładnie natomiast będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi z reguły mają sztyfty. Kolejną kategorię tworzą kolczyki tworzone z dotychczas sporadycznie wykorzystywanych przez jubilerów surowców, jak na przykład ceramika, tworzywa sztuczne lub drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe motywy florystyczne

Będąc nadal w temacie kolczyków kwiatuszków, nie można nie zaznaczyć, że kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który zaskarbił sobie uznanie złotników. Ogromną popularnością cieszą się także wzory bazowane na sylwetce liści oraz pnączy. Nieco rzadziej spotykane – chociaż możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]