Pierścionki z ametystami

Jeśli potrzebujesz biżuterii z ametystami, koniecznie wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, na przykład: Japonii i Kanadzie. Ze względu na unikatową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własną opinię.