Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Jeśli chcesz nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie wejdź na obraczki.net.pl

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Najpierw jednakże ma miejsce ta wyczekiwany przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Podarowanie ukochanej pierścionka to niezmiernie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła wiodąca prosto do serca. Ogólnie uważa się, iż rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo wykonywano je z łodyg konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni chcieli ogłosić swoje pełne zaufanie do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich sporządzania dopiero od paru stuleci, natomiast znamienny przyrost ich powodzenia daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z ogromnym brylantem, jednak możliwości dowolnego łączenia różnych kamieni i metali są ogromne. Prócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, szmaragd czy rubin. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, jednakże nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych typów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile musi być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, że narzeczony winien wydać na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od wielu elementów: wykorzystanego kamienia, ilości karatów, designu czy materiału, toteż każdy kupi piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem uczucia i zaangażowania, więc jego cena nie ma wielkiego znaczenia. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]