W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Więcej szczegółów o biżuterii z cyrkoniami

W procesie tworzenia ozdób twórcy niezwykle często wykorzystują przeróżne kamienie szlachetne. Są one estetycznym dodatkiem, a automatycznie są jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród zgromadzonych ozdób. Wymyślono naturalnie też alternatywy dla zwykłego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się w czystej postaci w przyrodzie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje zawierające inne substancje mogą posiadać wszystkie kolory lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, stosuje się je w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Dawniej, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najczęściej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład przez internet.