Wisiorki srebrne – duży wybór

Więcej informacji o wisiorkach

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje też na kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką lub włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii należy użyć letniej wody z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.