Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Filtr minipleat znajdziesz na marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym względem Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też cały czas poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo ważne (przykładowo w szpitalach).

Filtry dokładne mini-pleat eliminują pyły PM2.5 oraz włókna

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od wielu dekad, są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w urzędach, domach lub biurach doskonale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, roztocza lub dym tytoniowy. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się spełnić najwyższe normy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a trwała konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia efektywną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie należy spełnić wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak na przykład w przemyśle energetycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Siedziba firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46