Budowa domów góralskich inspirowanych Podhalem

Tradycyjne domki góralskie urzekają klasycznym wzornictwem, co przyczynia się do tego, że coraz większa liczba Polaków chce zamieszkać w takiej nieruchomości. Gdzie najczęściej można je spotkać i czym się wyróżniają?

Budowa domów góralskich – klimatyczne chałupy

Nowatorskie domki góralskie wyglądają wręcz bajkowo, czerpią inspirację ze stylu zakopiańskiego. Są skonstruowane ze świerku i wyróżniają się skośnymi dachami oraz mnogością ozdobnych elementów, mają też tzw. pazdury. Doskonale uzupełniają tatrzańskie miejscowości, dlatego występują przeważnie na terenach podgórskich. W związku z tym, że Polacy chcą zredukować wydatki związane z budową domu z cegły, warto rozważyć różne opcje i zafundować sobie taką nieruchomość w zupełnie innej części Polski. Budowa domów góralskich jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku murowanych budynków. Stawiane są one z gotowych części, a obecnie stosowana technologia sprawia, że roboty można kontynuować również w miesiącach zimowych, bowiem nie musimy wykonywać murowania. Przedsiębiorstwa zajmujące się ich budową podkreślają, że dom jest gotowy w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – znakomity współczynnik izolacji cieplnej

Nowatorskie chałupy góralskie mogą służyć jako domki na urlop, ale także jako obiekty całoroczne. Innowacyjna technika pozwala uzyskać wewnątrz znakomity poziom izolacji termicznej, dachy zabezpieczone są ceramicznymi dachówkami, a ściany można ocieplić. Firmy zajmujące się stawianiem domków z bali profesjonalnie impregnują wszystkie komponenty, żeby uodpornić pomieszczenia przed zimnem. Dodatkowym atutem nieruchomości tego typu jest możliwość przebudowy. Decydując się na inwestycję w nowoczesne domy góralskie, wybierajmy tylko specjalistyczne przedsiębiorstwa, które doskonale łączą tradycję z nowoczesnością.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]