Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Jeśli potrzebujesz zlecić budowę domów z bali, wejdź na domygoralskie.com

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają nadzwyczaj ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie popularne również w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Wybierając dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]