Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Potrzebujesz akcesoriów szalunkowych? Skieruj się tutaj.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]