Efektowne baseny kąpielowe

Jeśli potrzebujesz basenów, koniecznie wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na podstawowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też ogród albo halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju elementów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]