Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

Zobacz okna drewniane producenci na www.oknostol.com.pl

Drewniane okna zwykle preferowane bywają nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Nie tylko jednak wygląd jest istotną zaletą tych produktów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy drewno. Można również wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają różny wygląd, kolory czy też inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też niezaprzeczalnie ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem świetnym produktem do produkcji różnych rodzajów elementów aranżacyjnych.

Inne ważne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec zapewnia ogromne możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one bardzo różny wygląd i styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując przepiękne formy. Tylko drewno nadaje się do odnowy zabytkowych budowli, doskonale spisuje się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet pozytywnie działa na zdrowie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dopisać fakt, iż znanych jest wiele znakomitych metod poprawiania żywotności okien drewnianych, a także fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy i nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wykonywane ze sztucznych materiałów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]