Okna skrzynkowe znów popularne

Poszukujesz okien skrzynkowych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Często zauważyć je możemy w starych gmachach, wiejskich chałupach oraz dworkach. Dziś są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez konserwatora. Należy przy tym zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej montowane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, że obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są wytwarzane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko podzielone są na cztery części – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i kiedyś były używane do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – na przykład chatach drewnianych.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, muszą być wykonane z właściwego drewna. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę i modrzew, ale ostatnimi czasy ich twórcy stosują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na działanie wody, powietrza i skrajnych upałów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]