Projekty domów drewnianych – nowoczesność i tradycja

Polacy coraz częściej wybierają drewniane domy. Innowacyjna konstrukcja sprawia, że takie domki nie tylko wyglądają niezwykle stylowo, ale są również funkcjonalne. Czy w domach z bali można mieszkać przez cały rok? Jak znaleźć architekta, który pomoże nam zbudować ekologiczny dom?

Projekty domów drewnianych – lżejsza konstrukcja

Całoroczne domy drewniane nie są już tylko w sferze marzeń. Klienci coraz częściej decydują się na wybudowanie takich posiadłości, gdyż posiadają one dużo atutów. Pierwsza sprawa – są one tańsze niż domy z cegły. Mały ciężar nieruchomości oznacza duże oszczędności. Nowoczesne domy drewniane szybciej się buduje, ponieważ są wyprodukowane z prefabrykatów. Odpadają także prace związane z murowaniem. Specjaliści podkreślają, że budowa odbywa się w ciągu kilkunastu tygodni, dlatego konstrukcje drewniane są wybierane coraz częściej. Łączą one w sobie zupełnie odmienne elementy. Z jednej strony urzekają tradycyjnym wzornictwem – wiele z nich jest stylizowanych na typowo tatrzańskie budynki. Jednak dzięki innowacyjnym prefabrykatom gwarantują funkcjonalność identyczną jak domy wykonane z cegły.

Projekty domów drewnianych – niewielka grubość ścian

Domy drewniane nowoczesne to budynki zrobione z surowca naturalnego, co sprawia, że są energooszczędne. Dzięki wykorzystaniu drewnianych prefabrykatów osoby zmagające się z aeroalergenami odczuwają znaczącą poprawę stanu zdrowia. Nowoczesne domy drewniane wyróżniają się znakomitymi współczynnikami izolacji cieplnej, nie musimy ich jeszcze docieplać. Dodatkowym walorem są cienkie ściany, co zapewnia dużą przestrzeń w budynku. Domy drewniane można konstruować także poza sezonem, bo wszystkie roboty wykonywane są z pominięciem murowania. Podejmując decyzję o inwestycji w całoroczne domy drewniane zwróćmy uwagę na to, żeby zaufać doświadczonym architektom.

Siedziba firmy:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]