Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Domy góralskie znajdziesz na domygoralskie.com/realizacje.html.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy betonowe. Dziś jednak zauważyć można to, iż ich popularność stopniowo rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane mają bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się na pewno wygląd – pasują zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne jest też to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wykonywane tylko z naturalnych materiałów. Drewno może też pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy lepiej sypiają i chronią swoje płuca.

Rodzaje projektów domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są oczywiście te przypominające podhalańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zlecić także, kiedy zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego jest wzniesiony. Z tego względu stawiając na podobne rozwiązanie, warto obejrzeć dotychczasowe realizacje architekta i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, aby w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie dobrze wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze warto również dowiedzieć się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wzniesie dom – dzięki temu inwestycja skończy się prędzej.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]