Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Potrzebujesz sklejki szalunkowej? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to istotny komponent instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jednak zazwyczaj używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny dziś wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]