Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować także wersje zrobione ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie ekipy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne wydatki.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też obsługa klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa mówią dotychczasowi kontrahenci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]