Instalacje teletechniczne – moduły i fachowe firmy

Jeśli szukasz szczegółowych informacji dotyczących sporządzania instalacji teletechnicznych, skieruj się tutaj

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to potężna infrastruktura obejmująca wiele różnych urządzeń – od elementarnych po zaawansowane technicznie. Na rynku funkcjonują fachowe firmy, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi są w ten sposób dostępne i jakie są najważniejsze moduły instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – wiele różnych urządzeń

Instalacje teletechniczne to urządzenia jak m. in.: anteny VHF, zabezpieczenia odgromowe, przedwzmacniacze tv, zwrotnice antenowe, odbiorniki optyczne. Na rynku dostępne są też gniazda multimedialne, kable światłowodowe, transmodulatory i odbiorniki optyczne. Sprzęty tego typu instalowane są na nieruchomościach, w szpitalach i blokach. Firmy funkcjonujące na rynku zajmują się natomiast m.in. rozplanowywaniem sieci i produkcją poszczególnych modułów. Instalacje teletechniczne opierają się na niezawodnych komponentach i specjalistycznym montażu – dlatego niezbędne jest wsparcie fachowców.

Instalacje teletechniczne – wymogi prawne

Konieczne jest również, by sieci kablowe spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Z tego też powodu niezbędna jest opieka techniczna fachowych przedsiębiorstw, które zagwarantują właściwe narzędzia oraz dobiorą wysokiej jakości moduły dobrane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko wymagają również serwisowania, a zatem niezwykle istotna jest opieka gwarancyjna. Korzystają z niej z reguły deweloperzy.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]