Nadajnik optyczny – zasada działania

Zamów nadajnik optyczny na www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Ze względu na fakt, że niemal codziennie używamy instalacji telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach być naprawdę wydajne. Nie powinno więc dziwić, że elementy stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – tylko tak osiągalne jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Głównymi częściami są rzecz jasna kable, lecz – jak łatwo się domyślić – bez innych elementów właściwe funkcjonowanie sieci nie byłoby osiągalne. Innymi ważnymi elementami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo generują wiązki lasera przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy danych i koderze. Zakodowane dane są dzięki niemu transmitowane przewodami, a następnie transformowane przez detektor, aby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która wyróżnia się niewielkim zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już starsze rozwiązania.

Nadajnik optyczny – od kogo nabyć?

Żeby sieć okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba zastosować wyłącznie elementy wysokiej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję musi funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go nabyć powinniśmy wiedzieć jeszcze w czasie projektowania instalacji. Firmom zajmującym się fachowym zakładaniem instalacji zaleca się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, a w przypadku trudności w czasie instalacji – gwarantują rzetelną pomoc klientom z całego kraju.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]