Niezbędna w każdym domu – skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki telekomunikacyjne muszą spełniać wiele oczekiwań i być bardzo praktyczne. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału Wi-Fi

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana ze wzmocnionego metalu i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku wyróżniamy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje osób trzecich, a także niekorzystne czynniki atmosferyczne. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się przewody telekomunikacyjne – tj. skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, multiswitche. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć na przykład na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – uniwersalne zasuwy

Ważnym czynnikiem jest również ochrona przed ingerencją osób nieuprawnionych do środka szafki. W tym celu stosuje się wzmocnione zasuwy. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Pamiętajmy też o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – w tym celu wykorzystuje się specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że błyskawicznie dopasujemy je do naszego mieszkania.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]