Przesyłanie dźwięku i obrazu – stacja czołowa

Zobacz, gdzie kupić stację czołową

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To centralny punkt, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – płynna konfiguracja

Stacja czołowa wykorzystywana jest w instalacjach do odbioru telewizji kablowej – na przykład w apartamentowcach, pensjonatach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona informacje do poszczególnych odbiorników. Specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych komponentów tworzących stację czołową. Specjalne aplikacje ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. W skład szafki wchodzą różne moduły – takie jak DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – osobne wejścia USB

Odrębne części składowe dedykowane są do przetwarzania różnych rodzajów sygnałów, np. DVB-S/S2 i AV. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą większe koszty. Dużo modułów składających się na stację czołową ma również oddzielne wejścia USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Moduły można dowolnie mieszać, tworząc całościowy system antenowy.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]