Sterowniki PLC – sklep

Sterowniki PLC pozwalają na dokładne kontrolowanie pracy urządzeń fabrycznych. Używając ich można usprawnić działanie wszystkich fabryk, a dzięki możliwości pisania algorytmów bez problemów przystosować do konkretnych wymagań.

Jak pracują sterowniki PLC?

Parametrem, który wyróżnia je na tle pozostałych kontrolerów jest fakt, że ich praca odbywa się w pętli. Sterownik PLC wypełnia kolejno każdy z rozkazów znajdujących się w kodzie, zaś kiedy ten się skończy, ponawia określoną procedurę, skanuje wejścia i eksportuje je do osobnego pliku, a potem rozpoczyna wykonywanie kodu ponownie. Języki, w których pisane są programy zarządzające pracą kontrolerów dostarczane są zwykle przez ich wytwórców.

Od kiedy są używane sterowniki PLC?

Pionierskie sterowniki PLC pojawiły się pod koniec lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Z początku wykorzystywane były przez firmy ze Stanów Zjednoczonych i zachodnich Niemiec, jednak zaledwie po kilku latach zaczęły być używane także w państwach Bloku Wschodniego. Pierwsze takie sterowniki zjawiły się w Polsce w latach siedemdziesiątych, a ich oficjalna produkcja ruszyła pod koniec tej dekady.

Jak dzieli się sterowniki PLC?

Najpopularniejszym rodzajem kontrolerów PLC są kontrolery kompaktowe, pozwalające na pracę na pojedynczym podzespole. Oprócz tego, dostępne są również kontrolery modułowe różnych rozmiarów oraz kontrolery centralizowane, na które składają się różne podzespoły sterowane główną jednostką.

Co zyskasz dzięki sterownikom PLC

Sterowniki PLC, pomimo stosunkowo dużych cen, pozwalają na minimalizację kosztów eksploatacji urządzeń fabrycznych. Mają kompaktowe wymiary, a bardzo zmniejszają ryzyko wystąpienia problemów.