Wirtualny spacer czyli promocja firmy w Mapach Google

Promocja firmy w Mapach Google to dzisiaj jeden z obowiązkowych punktów reklamy marki w internecie. Dzięki niej stajemy się widoczni dla osób wyszukujących w danej lokalizacji konkretną usługę i umożliwia to zdobycie nowych klientów. Istnieje świetna metoda, żeby wśród mnóstwa podobnych przedsiębiorstw w naszej miejscowości wyróżnić się na Mapach Google i wyprzedzić konkurencyjne marki. Jednak czym jest wirtualny spacer? Czy powoduje, że promocja firmy w Mapach Google staje się skuteczniejsza? Czy warto w niego zainwestować? Odpowiedzi prezentujemy w niniejszym artykule.

Wizytówka firmy w Mapach Google – bądź widoczny w swoim mieście

Promocja firmy w Mapach Google zaczyna się od uzupełnienia swojej wizytówki w Google Moja Firma i zaistnieniu na mapie w danym mieście. Od tego momentu będziemy oznaczeni na mapie Google jako pinezka i widoczni dla użytkowników poszukujących konkretnych firm, marek czy ofert. Jednakże sama widoczność w tym miejscu może być niewystarczająca, aby prześcignąć konkurencję i przyciągnąć do siebie klienta. Aby promocja firmy w Mapach Google przyniosła efekty, warto wykonać kilka dodatkowych kroków, które pomogą nam lepiej się reklamować. Na pewno należy do nich dodanie w wizytówce Google adresu www naszej strony internetowej, odpowiedniej prezentacji firmy, wszystkich aktualnych informacji oraz umieszczenie estetycznych zdjęć. Jest także inny bardzo dobry sposób na promocję naszej firmy w Google Maps, który wyróżni nas na tle wielu marek, gdyż nadal mało firm go wykorzystuje. Jest to wirtualny spacer po firmie, który można wstawić obok tradycyjnych fotografii w wizytówce na mapach Google.

Wirtualny spacer 3D – czy warto?

Wirtualny spacer po firmie to spacer analogiczny do Google Street View, ale prezentujący nasze biuro bądź lokal. Za pomocą wirtualnego spaceru możemy chodzić po korytarzach i zaglądać do pomieszczeń. Taki spacer możemy również odbywać na różnych urządzeniach np. telefonach komórkowych lub w okularach VR. Daje to potencjalnemu klientowi możliwość szybkiego i wygodnego sprawdzenia wszystkich „zakamarków” naszej firmy. Choć technika ta jest prosta do zrealizowania, jest niesamowicie efektowna i przyciąga wielu użytkowników. Nadal jednak niedużo przedsiębiorstw decyduje się na jej użycie, pomimo tego, że wirtualny spacer VR ma wiele zalet i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na efektywną promocję firmy w Mapach Google oraz wyprzedzenie konkurencji w danej lokalizacji. Zaleca się dodać taki spacer w wizytówce na Mapach Google, ponieważ sama wyszukiwarka faworyzuje wizytówki posiadające profesjonalnie wykonane zdjęcia wysokiej jakości oraz wirtualne spacery. Także klienci mający możliwość zwiedzenia naszej firmy, restauracji czy gabinetu medycznego, częściej przekonają się do korzystania z naszej oferty. Raz wydane środki na opracowanie wirtualnego spaceru będą działały na naszą korzyść przez wiele lat bez potrzeby ponoszenia dodatkowych wydatków.

Siedziba firmy:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]