Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Dowiedz się więcej o znakach BHP.

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Aktualnie przepisy BHP nakładają konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, biurowce, jak a także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się także instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na najróżniejszych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w przemyśle. Stosuje sięwówczas z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który doskonale znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to doskonałego gatunku PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną czytelne. W wielu wypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]