Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Chcesz zamówić tabliczki informacyjne? Kliknij tutaj.

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo ważne w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a nieruchomości są bezpieczniejsze, chociaż z reguły możemy nie doceniać ich roli. Przekonajmy się zatem gdzie możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – zlokalizowane przy drzwiach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na budynkach, takich jak bloki, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie odnajdziemy właściwe miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, gdyż bardzo często można je także zauważyć w środku. To bardzo duża podgrupa znaków, które najczęściej służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w ogromnych kompleksach budynków – w budynkach samorządów przy wejściu wiszą tabliczki z numerami wydziałów. Szukasz referatu pomocy socjalnej czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wyodrębniają pomieszczenia dla palących

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez polskie prawo. Znakują drogi bezpieczeństwa, wskazują tzw. palarnie, komunikują o regułach korzystania z wind w trakcie ewakuacji. Urzędy mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (np. aluminium), niektóre rodzaje są fluorescencyjne, a ich montaż jest niezwykle szybki.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]