Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Wejdź na https://digitalownia.pl, aby znaleźć informacje dotyczące malarstwa komputerowego.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat usiłuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego czy postaci korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu stara się opanować najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla twórców

Jest wiele programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak przykładowo ArtRage, Krita czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami olejnymi, akwarelami bądź temperą. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją konsultacji z twórcą kursu

W praktyce nauka digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednakże żeby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a jednocześnie poznać przydatne metody używania pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]