Kurs gotowania tylko pod okiem profesjonalisty

Samodzielne przyrządzanie dań w domu ma niemało zalet. Główną z nich jest w szczególności zmniejszenie kosztów – stołowanie się w domu bywa zwykle znacznie tańsze niż codzienne korzystanie z oferty restauracji. Równie istotna jest też duma płynąca z przygotowania dania osobiście – zwłaszcza, gdy dzielimy się nim z gośćmi lub domownikami. Nie sposób nie napomknąć również o tym, że kucharząc samemu mamy pełną wiedzę, co położymy na nasze talerze, a to okazuje się szczególnie ważne dla osób przechodzących dietę bądź eliminujących z menu konkretne składniki – np. węglowodany, gluten czy produkty odzwierzęce. Jednak wymaga to pewnych umiejętności – a te nie każdy posiada. Na szczęście można przyswoić je sobie w czasie kursów gotowania.

Kurs gotowania – do kogo jest skierowany?

Oferty firm prowadzących warsztaty z gotowania zawierają rozmaite kursy – zarówno te skierowane do osób, które nie mają doświadczenia w gotowaniu, jak i tych zaczynających przygodę zawodową w gastronomii. Opcji jest sporo – od kursów dla małych dzieci, przez te przygotowane z myślą o kulinarnych entuzjastach, aż po tematyczne szkolenia (np. food pairing, kuchnia tajska). By kurs gotowania przyniósł oczekiwane efekty, niezwykle ważne jest to, żeby był przeprowadzony przez fachowca. Toteż przed zapisaniem się na kurs wskazane jest dowiedzieć się, kim jest kucharz prowadzący szkolenie – jakie szkoły ukończyła, w jakich lokalach gastronomicznych pracowała, jak również czy zdobyła jakieś kulinarne osiągnięcia.

Intencja kursu gotowania

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jaką wiedzę zdobędziemy. Na warsztatach przygotowanych dla dzieci poruszane są podstawowe kwestie, natomiast kwintesencją kursu nie jest zdobycie konkretnych umiejętności, a wzbudzenie w nich kulinarnej wyobraźni i fascynacji. Z kolei kursy dla dojrzałych amatorów gotowania są sposobnością do opanowania istotnych kuchennych umiejętności, jak m.in. sztuka podawania potraw, techniki krojenia lub różne sposoby obróbki termicznej mięsa.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]