Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Oferta trekkingów w najlepszej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Wędrówki po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle takie kwalifikacje – w wielu pasmach wytyczono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli oczywiście posiada odpowiednie akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie też obecność sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co jest potrzebne?

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę trudnym terenie, a to powoduje, że niezbędne okazują się narzędzia ułatwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują przyczepność również na śliskich szlakach – a na wielu górach spotkać je można także latem. Na wysokich podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najchętniej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej interesujących miejsc na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich górach – polscy górołazy często wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Everestu oraz Broad Peak.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]