Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Szukasz pełnej oferty skitur? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej tylko po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym relaksem w góralskiej chacie i sporadycznym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas dość wyczerpujących, jednak nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów i nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym zakresie porady instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]