Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są urzekające. Właściwie co parę dni, a głównie w okresie, gdy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia wybrały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd miłośnikom gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, chodzenia w rakach i survivalu

Najlepszą drogą, by posiąść niezbędną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są konieczne w czasie rozmaitych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs obejmuje również reguły odpowiedniego postępowania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako organizator wypraw w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niewielkich grupach, które z reguły mają nie więcej niż 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni skutecznie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]