Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Poznaj dalsze szczegóły o aktywnych wakacjach dla singli.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na błogim lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zorganizować sobie tak, aby zrobić coś szczególnego, czego do te pory nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne szykują atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie wieloletnich znajomości – aktywne wycieczki

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie przygotowane parodniowe wyprawy dla osób, które chciałyby poznać przeróżne rejony naszej ojczyzny i świata od zupełnie innej strony. Plan takich wypraw jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych wrażeń to też kapitalna szansa, żeby zdobyć przydatne umiejętności, bowiem częstokroć wiąże się ze instruktażami koniecznymi do opanowania zasad właściwego zachowania się na danym obszarze. Na wycieczce w góry można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują podstawy survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo podczas zejścia lawiny. Trzeba także podkreślić, iż taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających zaufania i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko europejskie góry

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas należytej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie w dalekich i bliskich zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z mocną kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również podczas wycieczki do Namibii albo do Nepalu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]