Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Wyprawy górskie - ta niebywała oferta każdego usatysfakcjonuje

Coraz więcej osób wykorzystuje swój czas wędrując po górach. Zazwyczaj rozpoczynają od tras wyznaczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju rejonach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Dzisiaj przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe szczyty Meksyku, Afryki czy Azji. Bez wątpienia ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji mnóstwo upraszcza, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać długą wyprawę z naprawdę masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie górskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do takich wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem oraz poruszania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć też, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]