Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta wyjazdów trekkingowych, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady przybierają różne postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają trzy stopnie trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek z doskonałą sprawnością, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o inne góry Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]