Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wyprawie w Himalaje? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Źródłem problemów bywa również samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkową zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]