Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Wycieczka Kilimandżaro - ta niebywała oferta wszystkich zadziwi.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie dużej części podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niecodziennych doznań z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także niepowtarzalne widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza należytą preparację – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też wyposażyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – używanie środków odstraszających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, aby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]