Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest wyjątkowo rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za wypadki komunikacyjne, za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje lub za szkodę będącą wynikiem czynów niedozwolonych, takich jak pobicie i błędy medyczne. Przykłady tego rodzaju zdarzeń można bez problemu mnożyć, ale istotne jest to, że każdorazowo w przypadku powstania szkody jesteśmy przygotowani do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

Na co dzień podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego typu sprawach. Posiadamy doświadczenie w odszkodowaniach będących następstwem wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, takich jak upadek na uszkodzonej powierzchni. Bardzo często podejmujemy też sprawy wynikłe ze szkody zaistniałe podczas wyjazdów wakacyjnych, związanych m.in. z niezgodnością wykupionej oferty z rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu czy kiedy bezzasadnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. Zwracają się do nas również osoby pokrzywdzone na skutek błędów medycznych, takich jak powikłania przy porodzie lub operacji, przepisanie niewłaściwych leków czy leczenie przez stomatologa wbrew zasadom sztuki lekarskiej.

Rola kancelarii radcy prawnego w sprawach o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia postępowań o odszkodowanie zmagamy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak wypadek komunikacyjny, w skutek którego zginęła bliska im osoba, pobicie czy kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza. Zawsze wiąże się to również z wieloletnią traumą, z jaką przychodzą do nas poszkodowani. Naszą rolą jest ocena stanu faktycznego i na jego podstawie oszacowanie jakiego odszkodowania może domagać się poszkodowany. Brak jest w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie zawsze pozwala nam na podanie Klientom informacji, która ułatwia im podjęcie decyzji co do dalszego toku sprawy.