Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Jednym z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy duże doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z macierzyństwem i ojcostwem, władzą rodzicielską czy uregulowaniem kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko znajomości przepisów, ale w głównej mierze właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez poszczególne stadia sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radców prawnych

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo na Skype’ie. To wtedy staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy staramy się znaleźć możliwość na zamknięcie jej ugodowo. Podejście to wywodzi się z faktu, iż gros konfliktów ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą bezstronną, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę jedynie pod kątem prawniczym.