Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Chcesz kupić urządzenie do drenażu limfatycznego? Zobacz tutaj.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie wykorzystują aparaty do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory mankiet naciska na kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Istnieje sporo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również szczególnie popularna w świecie sportu, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – aparaty do presoterapii do użytku domowego

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby chętnie stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz dość lekkie, więc bez problemu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi nowotwór bądź miażdżyca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]