Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Szukasz bagażnika dachowego? Odwiedź ten adres

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem kajaki, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]