Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Zobacz, gdzie zamówić blachodachówkę, wejdź na https://www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachodachówka – charakterystyka oraz zalety

Blacha dachowa produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakiernicze są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachy dachowe trzeba nabywać w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08