Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Jeśli potrzebujesz mopów płaskich, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html.

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najlepsze?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Praktycznie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie upraszcza i skraca czas mycia posadzek. W czasie czyszczenia większych powierzchni polecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]