Ciepło bez dymu i popiołu – biokominki wolnostojące

Gdy nadchodzą chłodne miesiące czasem marzymy o tym, żeby ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niewykonalne, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie spełnią swoje zadanie biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to doskonałe rozwiązanie dla luksusowych hoteli, mieszkań czy loftów. Nie wymagają podłączenia do komina, ponieważ wykorzystywane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, skutkiem tego ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, aby zagwarantować mu stosowną cyrkulację powietrza, bowiem spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu schować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, szczególnie tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one także niezmiernie stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie generuje tak dużej ilości ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju pomieszczenia

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu wnętrza. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych barwach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem staromodny kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o jajowatym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem designu wielu modeli są znani i poważani projektanci.