Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Potrzebujesz sztylp skórzanych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc ochronę dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]