Części do Citroena – gdzie je kupić?

Skieruj się tu po więcej szczegółów o Citroen części Kraków

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za pokaźną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, C-Crosser, C4, C5, C6, Jumper, Nemo, Xantia, Saxo i Xsara. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części do Citroena, które często kupujemy

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, olej silnikowy oraz czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają także elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak tanio i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie wymagane części można zakupić przez internet.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]