Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Dowiedz się więcej o mydle antybakteryjnym na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na każdym cm2 skóry rąk może znajdować się nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty wywołujące groźne schorzenia. Z tej przyczyny mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zazwyczaj to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Często wykorzystywane jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu dań z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka czy jajek, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]