Do czego służy lonża jeździecka?

Jeśli chcesz kupić lonżę jeździecką, zobacz tu

Lonża to akcesorium na co dzień używane w czasie nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są obecne w sklepach? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie poleca się je kupić?

Typy i rola lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to dość długa lina, najczęściej 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z dosiadem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion oraz utrzymywaniem równowagi w siodle. Zwierzę prowadzi się po zarysie okręgu, a lonża używana jest do korygowania reakcji konia. Sprzęt ten służy też akrobatom cyrkowym oraz woltyżerom do szlifowania umiejętności i zabezpieczania wykonywanych akrobacji. Lonża jest poza tym pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być stosowana w trakcie treningu bez jeźdźca – w takim wypadku służy do treningu młodych zwierząt i zapewnienia im adekwatnej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć akcesoria popularnych firm?

Duże spektrum akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych sprzedających profesjonalny ekwipunek w rozważnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia uznanych marek – jak np. Kerbl, Start czy Harrys Horse. Chciałbyś kupić lonżę jeździecką w błękitnym, zielonymlub różowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade zapewnia ogromny asortyment produktów, które spełnią oczekiwania najbardziej wybrednych klientów. W ofercie oferowane są produkty wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]